Blog

Nie musisz posiadać kasy rejestrującej (zwanej często też „kasą fiskalną”), gdy sprzedajesz towary lub świadczysz usługi tylko i wyłącznie na rzecz firm lub organizacji, organów administracji państwowej i samorządowej.

Jeżeli sprzedajesz towary lub usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i rolnikom ryczałtowym (tj. rolnikom, którzy nie są czynnymi podatnikami VAT) – musisz, co do zasady, rejestrować sprzedaż kasą fiskalną.

Terminy rozliczeń z ZUS

  • do 10-go każdego miesiąca - opłacenie składek społecznych i zdrowotnych przy działalności jednoosobowej nie zatrudniającej pracowników
  • do 15-go każdego miesiąca - opłacenie składek społecznych i zdrowotnych przy działalnościach, które zatrudniają pracowników

Umowa o pracę jest umową funkcjonującą na podstawie przepisów Ustawy – Kodeks pracy, natomiast stosunek pracy nawiązany na podstawie tej umowy oznacza zobowiązanie pracownika do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę. Pracodawca natomiast zobowiązuje się do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem. Stronami umowy o pracę jest pracownik i pracodawca.

Profesjonale biura rachunkowe (takie jak nasze) posiadają Certyfikat Ministra Finansów, potwierdzający wiedzę i umiejętności w zakresie księgowości i rachunkowości. Certyfikat stanowi swoistą gwarancję, że Twoje rozliczenia podatkowe będą prowadzone w sposób prawidłowy.

Biuro rachunkowe ma możliwość reprezentowania klientów przed Urzędem Skarbowym i ZUS – pamiętaj, że jako profesjonaliści mamy potrzebną wiedzę i umiejętności, które pozwalają nam skutecznie bronić Twoich interesów.

Zarówno w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej jak i jednoosobowej spółki z o.o. istnieją dwa sposoby ich założenia. Procedura założenia pierwszego typu działalności jest szybka, gdyż trwa ok. jednego dnia, natomiast w przypadku spółki z o.o. zajmuje miesiąc w sytuacji, gdy zdecydujemy się na złożenie wniosku w formie tradycyjnej, a kilka dni w przypadku rejestracji online, dlatego jeżeli zależy nam na czasie, to warto wtedy zdecydować się na tę właśnie opcję.

Please publish modules in offcanvas position.